Ahşap Perde

Ahşap ve natürel perdelerin başlıcaları Ahşap Jaluzi Perde, Ahşap Stor Perde, Hasır perde ve Bambu Perdelerdir. Son derece stilize, doğal bir estetik yayan, mekanla bütünleşen ve onun adeta bir parçası olabilen perde sistemleridir. Özellikle lüks mekanlarda, villalarda, ahşap ağırlıklı ortamlarda tercih edilir.

Ahşap Jaluzi Perde

Uzak doğu menşeli olup ülkemizde yerli olarak da üretilmektedir. Mekanlarda hem dekorasyon unsuru olarak kullanılır, hem de ısı yalıtmada, güneşin zararlı ışınlarını kırmada işlevsel özelliği ile dayanıklı bir üründür. Afrika’da ve uzak doğuda yetişen ayons ağacından üretilmiştir. Bünyesindeki kum sayesinde suya ve ısıya karşı dayanıklı olup ilk günkü formunu korur. Ahşap jaluzilerin temizliği, evinizdeki mobilyaları temizler gibi hafif nemli bir bezle silerek yapılabilir.

Ahşap Stor Perde

Uzakdoğu kökenli olup farklı desen ve renklerde dokunarak elde edilir. Ülkemizde yerli olarak da üretilmektedir. Ahşap ya da bambu şeritlerin kumaş gibi dokunmasıyla elde edilen ürün, istenilen ebatlarda ölçüye göre kesim bıçaklarıyla kesilerek hazırlanır. Mekanizma sistemi jaluzi mekanizma sistemine benzer. Çekme ipini sarı tırtırlı topun sıkıştırmasıyla kilitleme yapar. Model olarak iki stilde uygulanır. Katlamalı ve rulo sistem. Katlamalı sistemde perdenin arkasına belirli mesafede tutturulan halkalar aracılığıyla çekme ipi bu halkaların içinden geçirilerek perdenin etek kısmına tutturulur. İç mimaride birçok mekanın vazgeçilmez elemanıdır. Yazlıklarda, apartman dairelerinde, iş yerlerinde kullanılabilir. Güneşi direkt alan pencerelerinizden gelen güneş ışığından ve yaz mevsiminde yakıcı güneşten sizi korur, şık ve estetik görünümüyle, her mekana uygulanabilir.

local_offerevent_note Eylül 14, 2010

account_box Administrator


local_offer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir