Bedelli askerlik kesinleşti 2018

SON DAKİKA MSB bedelli askerlik başvuru kılavuzu yayımlandı.

Bedelli askerlik teklifi Meclis’te kabul edildi!

Askerlik Kanunu ve Bazı Kanun ile Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin ilk 9 maddesi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

TBMM Genel Kurulu’nda Askerlik Kanunu ve Bazı Kanun ile Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri devam ediyor. İlk bölümü tamamlanan görüşmelerde teklifin ilk 9 maddesi kabul edildi. Buna göre yurt dışında yaşayan vatandaşlar 2 bin euro karşılığında ve Milli Savunma Bakanlığınca verilecek eğitimi almaları halinde muvazzaf askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklar. Askerlik hizmetine başlamamış 01.01.1994 doğumlu ve bu tarihten önce doğanlar, 15 bin TL ödemeleri halinde 21 gün temel askerlik eğitimini yerine getirmeleri şartıyla askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklar. Tabipler ve diş hekimleri emeklilerine her ay aylıklarıyla birlikte ilave ödeme yapılacak. Milli Savunma Bakanlığı, pilot ihtiyacını dört yıllık üniversite mezunlarından karşılayabilecek. Toplam 21 maddenin görüşüleceği Genel Kurulda kalan maddelere geçildi.

Bedelli askerlikte yaş değişti !
Bedelli askerlikte değişiklik önergesi bugün Meclis`e sunuldu. Önergeye göre; 1 Ocak 1994 doğumlular da bedelliden yararlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ”Bedellide 21 günün düşmesi söz konusu değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelli askerlik bu hafta çıkacak
Bugün (24 Temmuz 2018) AK Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik tasarısının bu hafta çıkacağını ilan etti.

Bedelli askerlik 21 güne indirildi !

MBS Bedelli askerlik başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

2018 Bedelli askerlik hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

local_offerevent_note Ağustos 3, 2018

account_box Administrator


local_offer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir