Dar Alanların Dekorasyonu

Dar alanlar başımıza her zaman beladır. Dar alanların dekorasyonu, dar alanlar için mutfak masası örnekleri bulmakta oldukça zor. Bu yazımızda dar alan dekorasyon korkusu olanlar için bir kaç örnek ipuçları paylaşacağız.

Dar Alan Dekorasyonu

dar alan dekorasyon

Merdiven altları, dar ve karanlık koridorlar, küçük antreler evlerde bir türlü düzen oturtamadığımız yerlerdir. Böyle dar ve biçimsiz köşelerden kurtulmak isteyenler, vereceğimiz bir kaç tüyo sayesinde bu küçük mekanları istedikleri gibi dekore edebilecekler.

– Sıkıntılı alanların şekline kolayca uydurabileceğiniz modüler mobilyaları tercih edebilirsiniz. İster uzun ve dar bir koridor, ister merdiven altındaki alanlar olsun kolaylıkla mekanın şekline uyum sağlayan mobilyaları seçebilirsiniz.

– Dar alana bir konsolu rahatlıkla sığdırablirsiniz, böylece mektuplarınızı ve faturalarınızı saklamak için akıllıca bir depolama yöntemi geliştirmiş olursunuz. Duvarlarınızı da kullanmayı ihmal etmeyin.

– Radyatörlerinizi gizleyebleceğiniz dolaplar kullanın. Hoş olmayan bir görüntüyü ortadan kalrırabileceğiniz gibi, değişik aksesuarlarınızı da bu dolapların üstünde kullanablirsiniz.

– Kapıların ve pencerelerin üzerinde, merdivenlerin yanlarında kullanmadığımız bir sürü boş alan vardır. Bu alanları kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

– Karanlık bir holünüz varsa; tavan ve koridorlara loş ışıklar yerleştirebilir ya da ayarlanabilir anahtar takarak gece boyunca düşün ayarda kullanabileceğiniz bir aydınlarma oluşturabilirsiniz. Karanlık köşelere spot ışıkları takabilirsiniz.

– Karanlık koridorlarda açık renkleri kullanmak, aydınlık bir mekan yaratmanızı sağlayacaktır.

– Dar alanlar için ince ve uzun mobilyaları tercih etmenizde fayda var.

– Merdiven sahanlığını değerlendirmek için kompakt oturma köşeleri oluşturabilirsiniz.

– Merdivenler için iyi bir aydınlatma sistemi gerekir. Örneğin basamak aralarına düşük voltaj gömme aydınlatma üniteleri yerleştireblirsiniz.

– Merdiven boşluğuna dolap yerleştirebilir, böylece dağınıklık yaratan eşyaları saklayabilirsiniz.

– Ayakkabıları, kitapları ya da ev eşyalarını saklamak için gömme dolap, modüler mobilya ya da raf en iyi çözümler.

– Mutfağınızda kullanmadığınız bir alanı ufak bir mutfak masası yerleştirerek değerlendirebilirsiniz.

– Kullanmadığınız bir köşeyi basit bir raylı sisten kullanarak askı haline getirebilirsiniz.

– Küçük bir alanda derinlik, aydınlık, ferahlık hissi yaratmak için ayna kullanabilirsiniz.

Dar Alanlar İçin Mutfak Masası

local_offerevent_note Eylül 29, 2010

account_box Administrator


local_offer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir