Kırılan Spin Kamış Tamiri

Av esnasında elimde kırılan spin kamış tamiratını yaptım. Basit bir kaç malzeme ile siz de kırılan oltalarınızı bu şekilde tamir edebilirsiniz.

Kırılan spin kamış tamirinin nasıl yapıldığını kısaca özetlemek gerekirse;

Öncelikle kırılan iki parçanın içerisine biraz boşluk kalacak şekilde bir metal parçası yerleştiriyoruz (her iki ucada 5cm kadar girmesi yeterli) Sonrasında ana malzeme olan “plastik çelik” adlı yapıştırıcıyı videoda anlattığım şekilde uyguluyoruz. En son makaron (ısı ile daralan kablo) ile yapıştırdığımız yüzeyi kaplıyoruz. Böylelikle hem kırık kamışın tamir edildiği belli olmuyor hem de makaron bölgeyi biraz daha sıkıştırdığı için kamışa ekstra bir dayanıklık sağlıyor.

Çabuk donan daha iyi bir yapıştırıcı biliyorsanız onu kullanabilirsiniz. Benim kullandığım yapıştırıcının dezavantajı geç donması ve yapıştırıcının akmasıydı. Bunu önlemek için kamışı bir süre çevirmek zorunda kaldım.

Bu tür yapıştırıcılar piyasada İran yapıştırıcısı olarak geçer. Sizin de tavsiye edebileceğiniz daha iyi bir yapıştırıcı vb. yöntem var ise konu altındaki yorum bölümünde yazabilirsiniz.

Kanalıma ücretsiz abone olarak güncel videoları takip edebilirsiniz.

Kamışın Tamir Edilmiş Son Hali

local_offerevent_note Kasım 21, 2018

account_box Administrator


local_offer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir