Mutfak Modelleri

Mutfak dekorasyon ve örnek modeller için Dekorasyon kategorisine birkaç yazı eklemiştik. Şimdi amerikan mutfak tarzı açık mutfaklar vs birkaç örnek ekleyeceğim.

Mutfak ve oturma odalarının artık iç içe geçtiği şu günlerde mutfak alanlarını daha fonksiyonel olarak kullanmak ve daha konforlu mutfak alanlarına sahip olmak için birkaç minik pratik çözüm önerisinde bulunacağız.

Amerikan Mutfak

mutfak dekorasyon

Mutfak Dolabı Modelleri

Salon ve mutfağın iç içe olması kimi zaman itici gelse de modern bir görünüm oluşturduğu kesindir. Yapılması gereken yarı yükseklikteki bir set ile bölümleri kısmen de olsa ayırmaktır.

Alt kısmı mutfak dolapları olarak kullanılabilecek bir ahşap set tercih edilmeli ve doğal bir görünüm sağlanmalıdır.

Raflar sürgülü tercih edilmeli ve yine doğadan izler taşımasına dikkat edilmelidir. Ortamın pozitif enerjisini artırmaya yönelik hafif geçişlere sahip dolap dekorasyonu öncelikli tercih olmalıdır.

Mutfak modelleri ve salon gibi alanlarda bitkiler çok fazla tercih edilmemeli, ayağa takılabilecek tarzda bitkileri cam kenarında ya da özel bir masa üzerinde sabitlemeliyiz.

Mutfak rahat hareket edebilecek kadar genişlikte olmalı ve bulaşık yıkama – yemek yapma ve pişirme gibi önemli üç temel faaliyet alanı birbirine biraz da olsa mesafeyle uzakta olmalıdır.

Mutfak dekorasyonu hakkın sormak istediklerinizi lütfen konu altındaki yorum formundan çekinmeden bizlere iletiniz. Sitemde dekorasyon konusunda kullanıcılara faydalı olabilecek bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

local_offerevent_note Eylül 29, 2010

account_box Administrator


local_offer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir