Öğrenim Kredileri 4 Yılda Ödenecek

Devlet, kredi borçları için yeni bir tasarı düzenledi ve bunu Meclis Genel Kurulu’na sundu. Yenilenen kanuna göre öğrenim kredisi ödemelerinde şöyle bir değişiklik yapıldı.

•Öğrenim kredisi borcu geri ödemesi artık alındığı süre zarfında yapılacak. 4 sene öğrenim kredisi alan bir kişi bu borcunu 4 senede ödeyecek. Ödeme periyodunun uzaması ile birlikte taksit sayısı artmış olacak ve ay başına ödenecek miktar azalacak.  (Hemen akla şu geliyor 2 yıllık meslek yüksek okulu (myo) öğrencileri ne yapacak ? )

•Lisansüstü eğitime başlayan kişiler için ise ayrı bir değişiklik yapıldı. Lisansüstü eğitimini tamamlayanlar öğrenim kredisi borcunu 4 sene sonra ödemeye başlayacak. Daha önce bu süre 3 seneydi.

2 yıllık myo mezunları için bir açıklama bende bulamadım. 4 yıl alanlar 4 yıl sürede ödeyecek te 2 yıl alanlar nasıl ödeyecek ? Buna henüz net bir açıklama getirilmemiş.

Konu hakkındaki güncel gelişmeleri yayınlamaya devam edeceğim. Sormak istediklerinizi konu altındaki yorum alanından yazabilirsiniz.

local_offerevent_note Aralık 3, 2010

account_box Administrator


local_offer

1 Yorum “Öğrenim Kredileri 4 Yılda Ödenecek”

  • meraba ben turizm rehberliği mezunuyum hazırlıkla beraber 3 yıl öğrenim kredisi aldım şimdi ingiliz dili ve edebiyatı 1. sınıftayım bu öğrenim kredisini 1 yıl daha alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir