ÖSYM İletişim Bilgileri, Adres ve Telefon Numarası

ÖSYM çeşitli alanda birçok sınav yapıyor. Tabi sınav sonuçlarından memmun olmayanlar, ösym yetkililerine soru sormak isteyenler ösym’nin telefon numarası ve adres bilgilerine ulaşmaya çalışıyorlar.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ”
DİKKAT: Adaylar, “yeniden belge çıkarılması, sınav sonuçlarının incelenmesi vb. ” isteklerini, ilgili sınav kılavuzlarındaki genel amaçlı dilekçe örneğini kullanarak merkezimize yazılı olarak yapacaklardır. Belgegeçer ve e-posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
” deniliyor.

Yani sınav sonuçları ile ilgili itirazlar vb. durumlar için telefon dan ulaşmak önemli değil. ÖSYM’nin Genel amaçlı dilekçe örneği ile başvuru yapmak gerekiyor. 5tlde bankaya para yatırılacak uyarısı kpss başvuru klavuzunda var ama genel amaçlı dilekçenin yayınlandığı sayfada bu ücretten bahsedilmemiş.

ösym’nin iletişim bilgileri:

Resmi, özel ve genel yazılar için:
ÖSYM Başkanlığı 06538 Bilkent-ANKARA
Telefon: 90(312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral)

local_offerevent_note Aralık 29, 2010

account_box Administrator


local_offer

39 thoughts on “ÖSYM İletişim Bilgileri, Adres ve Telefon Numarası”

 • Kaç gündür bakıyorum puanım hesaplanmamış puanımın hesaplanmasını istiyorum.Bu sene çok kişinin hakkını yendiğini düşünüyorum.Lütfen daha vicdanlı davranın.en kısa zamanda puanımın hesaplanmasını istiyorum teşekürler.

 • DEĞERLİ ÖSYM ÇALIŞANLARI 17.07.2011 TARİHİNDE YANİ DÜN YAPILAN DİKEY GEÇİŞ SINAVINDA (DGS) Bİ HATA OLDU DA İLK TESTE TÜRKÇE TESTİNDE BAŞLADIM AMA HER SINAV GİBİ OPTİKTE İLK TÜRKÇEYİ DOLDURULACIĞINI ZANNETTİM BENDE TÜRKÇE TESTİ KODLAMASINI MATEMATİK BÖLÜMÜNE , MATEMATİK BÖLÜMÜ İŞARETLEMASİNİ DE TÜRKÇE TESTİNİN OLDUĞU BÖLÜME YAPTIM ACABA BU SIKINTI GİDERİLEBİLİR Mİ YANİ OPTİK OKUNDUĞU ZAMAN YERLERİ DEĞİŞTİRİLEREK YAPILIR MI ? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ?

 • @abuzer demir, buradaki iletişim formu ile ÖSYM çalışanlarına duyuru yapmazsınız. Burası sadece bilgilendirmek amacında hazırlanmıştır.

  ÖSYM’de tüm bu işlemler dilekçe ile yapılır. Herhangi bir ÖSYM Klavuzundan ösym iletişim adreslerini bulabilirsiniz.

 • 2 yıllık meslek yüksek okulundan mezun oldum.açıköğretim fakültesi işleme bölümünden devam ediyorum.çif diploma kullanma hakkına sahip miyim ? meslek yüksek okulu diplomam tamamen fes olur mu?

 • Bu yıl aöl den mezun olacağım vede ygs sınavına başvurdum.Yeni sisteme göre aöl de alan yok.Başvuru kağıdında ise diğer bölümlere tanınnan haklardan yararlanamaz diyor.bunu biraz açıklarmısınız.Ayrıca ben sosyal b.girecek şekilde hazırlandım..nasıl olacak,puanlara neye göre hesaplanacak..??

 • ösym yi sürekli aramama ragmen sürekli bütün hatlar dolu diyo nasil ulasabilirim? ya da neden ulasamiyorum telefonda

 • 2 yıllık harita kadastro mezunuyum 4 yıllık aö bi böüm bitirsem devlet kademesinde diplomam geçersiz sayılır mı?

 • mrh ben açık lisede okudum mezun olmam için 9 kredi lazım 29 temmuzda yaplacak olan sınavdan sonra inş mezun olucam lys sınavınada girdm acaba puanlarm nasıl hesaplanacak bilgilendirirsenz sevinirm tşk.

 • kader hanım açık lise ile ilgili tam bir bilgim yoktur. Ancak kısa bir araştırma yaptıktan sonra, sorunuz ile ilgili birşeyler bulabilirsem mutlaka cevap vereceğim.

  iyi günler.

 • Lise mezunuyum Sadece ygs sınavına girdim lys ye girmedim. Meslek lisesi mezunuyum 2 yıllık direk geçiş hakkım var Antalya da yaşıyorum kendi bölümümle ilgili 2 yıllık tercihleri yaptım antalya olarak ama hiç biri çıkmadı. Acaba şimdi gidip direk geçiş hakkımı kullanabiliyormuyum??? Lütfen yardımcı olun

 • merhaba ben meslek lisesi mezunuyum,acık öğretim 2 yıllık sınavsız dikey geçiş sistemine kayıt yaptım tablo 3A dan yaklasık 10 tercih yaptım fakat tercihlerimin hiçbiri kabul edilmedi nedenini öğrenebilir miyim tşk..

 • benım kpss adres bilgim yanlış kayıtedilmiş acaba düzelme olabilir mı yada sınava girince yada bi yer tutturursam sonradan bi sankıncası olur mu bilgi verirseniz memnun olurum

 • slm. ben açık lise çocuk gelişim bölümü okudum ve sınavsız geçiş hakkımı kullandım ve kazandım ama açık lise derslerinden sadece 1dersten kaldı o bir ders için üniversite kazanmama rağmen gidemiyormuyum yani? bunu öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun. ösym ye ulaşamıyorum . ek sınava girip kalan 1desimi geçersem üni. gidebilirmiyim acaba?

 • lütfen çok acil bilgisi olan varsa yardımcı olsun çünkü hayatım o 1 derse bağlı oda dilanlatım. perişanım. yani şans yüzüme güldü ama bugün sınav sonuçlarını öğrendiğimde 1dersten kalmışım çok üzüldüm ne olur şu darda olan kardeşinize yardım edin. bu ek sınava girip geçersem üni gidebilirmiyim? lütfen

 • Ben öss sınavını kazandım ama istemediğim bölüm olduğu için gitmek istemiyorum.Eğerki bu sene kazandığım yere gitmezsem bi sene daha dersaneye gidip sınava tekrar girersem kaç puanım düşer.Lütfen yardımcı olun…

 • merhaba: ben lisans(işletme) mezunuyum şuan ikinci üni olarak adalet okumak istiyorum kpss sınavına adalet mezunu olarak girmek istiyorum.. memurlar net te bir yazı okudum her hangi bir yüksek öğretim mezunu kendi alt bölümünden kpss sınavına giremez diye acaba bu bilgi doğrumudur. lisans mezunu olarak myo olan adaletten sınava giremem mi? lütfen yardım cı olun bilgiye göre tercih edicem.. saygılarımla

 • arkadaşlar bu arada bilgim olduğu için söylüyorum sorumluluk sınavlarında üni kazanmışsanız zaten geçer siniz hocalar sıkmaz rahat olun kızlar

 • iyi günler lisans mezunu biri tamam lama olmadan önlisans ta başka bir bölüm okursa önlisans tan kpss sınavına girebilirmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir