ÖSYM İletişim Bilgileri, Adres ve Telefon Numarası

ÖSYM çeşitli alanda birçok sınav yapıyor. Tabi sınav sonuçlarından memmun olmayanlar, ösym yetkililerine soru sormak isteyenler ösym’nin telefon numarası ve adres bilgilerine ulaşmaya çalışıyorlar.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ”
DİKKAT: Adaylar, “yeniden belge çıkarılması, sınav sonuçlarının incelenmesi vb. ” isteklerini, ilgili sınav kılavuzlarındaki genel amaçlı dilekçe örneğini kullanarak merkezimize yazılı olarak yapacaklardır. Belgegeçer ve e-posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
” deniliyor.

Yani sınav sonuçları ile ilgili itirazlar vb. durumlar için telefon dan ulaşmak önemli değil. ÖSYM’nin Genel amaçlı dilekçe örneği ile başvuru yapmak gerekiyor. 5tlde bankaya para yatırılacak uyarısı kpss başvuru klavuzunda var ama genel amaçlı dilekçenin yayınlandığı sayfada bu ücretten bahsedilmemiş.

ösym’nin iletişim bilgileri:

Resmi, özel ve genel yazılar için:
ÖSYM Başkanlığı 06538 Bilkent-ANKARA
Telefon: 90(312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral)

39 yorum “ÖSYM İletişim Bilgileri, Adres ve Telefon Numarası”

  • sınavda snf gözetmen hocasının yanlş yönlendrmesyle din kültürü sorularını yapmadmmm!!

  • harita kadastro okumuş bir arkadaşım kpss ye ve polis okulu sınavlarına girdi. kpss ilk tercihte olmadı ve şuan polis okulunda. polis okulunda okurken deniz kuvvetleri mülakatına çağrıldı ve yedeğe kaldı. yedeğe kaldığı için sağlık raporu götürmesi gerekiyor ancak aynı tarihte polis okulunda sınavları var bu yüzden sağlık raporunu götüremeyecek. bu durum haziran ayında yapcğı tercihlerde bir sorun oluşturur mu???????????

  • ticaret meslek lisesinde okuyorum…bankaya 40 lira yatırdım yani sınav+sınavsız geçiş hakkı.ama kayıt olamadım.sınava girmeyip sınavsız geçiş hakkımı kullanabiliyormuyum.yani onun içindemi kayıt olmam gerekiyo kayıt süreleri bitmişte..yada bu farklı mı oluyo bi açıklarrsanız çok sevinirim….

  • dün başvuru bitmiş ve ben bugun öğrendim gittiğimde 2. yılımdı ve parayı yatırmıstım hiç bir sekilde bir çözümü yokmu yanı her sene uzatma oluyo her yıl bir kaç günde olsa sistem acılıyo bu yılda olmayacakmı her dakıka bakıyorum siteyi takıp ediyorum . lütfen biri yardımcı olabilir mi hayatım bugün değişti ve bir cok insan benım gibi parayı yatırıp bas vurusunu geciktirmiş bir günde olsa sistemi açarmısınız lütfen yardım edin ;(

  • merhaba ben meslek lisesinde okuyorum meslek lisesinden als subaylık sınavlarına giriş oluyor mu lise 2 okuyorum cevabınızı bekliyorum.

  • Lütfen yardımcı olun.şuanda konya 3. sınıf üniversite öğrencisiyim.ailevi sorunlar yüzünden geçiş yapmam gerek memleketime. Alttan dersim olduğu için geçiş yapamıyorm. Ösym sınavına tekrar girip gideceğim yerin puanını tutturursam tekrar kaldığım yerden devam edebiliyor muyum.

  • ben ünüversite tercihi yaptım ve kazandım şimdi hacetepe hemşirelikte okuyorum ben bir daha sınava girmek istiyorum acaba poanlarım kırılırmı.tercih yapıp ünüversite okuyanların puanları kırılmayacakmış acaba bu bilgi doğrumu

  • ygs de sorulan türkçe sorularınız çok uzun.ve her senede türkçe bölümündeki kelime sayısını arttırıyorsunuz.sınavda bize verilen 40 dk sürede yeterli olmuyor.müdahele edebilmeniz mümkünse rica ediyorum bir çözüm bulun.

  • arkadaşlar sınav fobim var. kalabalık ortamda sınava giremiyorum.ygsye yalnız girebilmek için ne yapabilirim. biri bana yardımcı olabilir mi?

  • lisans mezunuyum.kpss den umudum yok hep kopya iki yıllık bir bölüm okusam kpss ye ön lisans olarak girebilirmiyim çok acil cevap almam gerek ona göre kayıt yaptırıcamen. lütfen bilgisi olan bana cevap yazsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir