ÖSYM’ye Sınav Sonuçları İçin İtiraz Dilekçesi Göndermek

Kpss vb. sınavı sonuçlarının yeniden değerlendirilmesi, öğrenim durumunun değişmesi vb. durumlar için ösym’ye dilekçe gönderilebilir. (ÖĞRENCİ SEÇME ve YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞINA Bilkent / ANKARA)

Sınav sonuçlarına itiraz ve sonuçların tekrar değerlendirilmesi isteği için Genel Amaçlı Dilekçe Örneğinden faydalanacağız.

ÖSYM hazır olarak dilekçe örneğini sitesinde yayınlamış bu dilekçeyi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kpss başvuru klavuzunda yer alan genel amaçlı dilekçe örneğini de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken dilekçeyi yazıcıdan çıktı alıp gerekli alanları doldurarak ptt aracılığı ile ösymye göndermek. Genel amaçlı dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Benim sınav sonuçlarımda %99 bir yanlışlık olduğu için ben yarın bir dilekçe göndereceğim. Genel yetenek alanında 18-20 adet, genel kültür alanında ise 8-10 adet doğru sayım eksik görünüyor (toplamda 26-30 adet doğru sayım eksik !).

ÖSYM dilekçe hakkında sormak istediklerinizi konu altındaki yorum alanından belirtirseniz kısa sürede bilgim dahilinde sizlere yanıt vermeye çalışacağım.

local_offerevent_note Aralık 29, 2010

account_box Administrator


local_offer

59 Yorum “ÖSYM’ye Sınav Sonuçları İçin İtiraz Dilekçesi Göndermek”

 • arkadaşlar eğer doğrularınızdan eminseniz itiraz dilekçesini en kısa zamanda gönderin.ben hakkımı sonuna kadar arıyacam

 • gönderdiğiniz dilekçeden bir sonuç alırsanız lütfen yazın.bende sonuç alırsam yazarım.inşallah sonuç alırız

 • Peki siz cevap yazmak için nye bekledinz bende onu anlamadım? sorum cok mantıklıdır.cünkü herseyın bir suresi vardır suresi dışında yazıp yollamanın bir anlamı yoktur.belirtmemeniz eksikliktır. Bir cok forum sitesinde bu soruluyor ayrıca gerekli bilgileri zaten yazmışsınz soracak brsey yoktu teşekkurler.

 • benim burda süre belirtmeme gerek yoktur çünki; zamanla yarışıyoruz ! ne kadar erken dilekçe gönderirsen o kadar kısa sürede cevap alırsın tercih zamanına yetişebilirsin. Bu nedenle son gün ne zaman diye sormak mantıksız. Cevaplar açıklanalı zaten toplasan 4-5 gün oldu.

  Neyse itirazı olan dilekçesini göndersin. Gelecek cevaplarıda yine burada yazmayı unutmayın. Ona göre yasal yollardan hakkımızı aramaya devam ederiz.

 • itirazı yolladım bugun sonuç olarak arada ucurum var taiki ben 68.470 aldım ama adalet bakanlıgı memur alımları için baraj 70 ve son başvuruları 14 ocak yani 11 günüm var sonuç yetişirmi acaba

 • inanki hüseyin kardeş bende aynı durumdayım :S dilekçeye bir cevap gelecek mi ? yada gerçekten bir hata olduğunu tesbit ederlerse bizim puanlarımızı yeniden düzenleyecekler mi ? hiçbir fikrim yoktur. Sadece sonuçlar açıklandığı günden bu yana gözüme uyku girmez oldu…

  Bizim puanları düzenlediler diyelim. Bu defa tüm puanlar etkilenir mi ? standart sapma dedikleri paunda bir değişiklik sözkonusu olmaz mı ?

  işler iyice arap saçına döndü. Cevap geldiğinde eğer bir netice alamazsam direk dava açacağım, o kadar başvuru yapılacak yer var şuanda ama puanlarımızda yanlışlık olduğu için tercih yapamıyoruz. Zamanımız geçiyor bunlar içinde, sonrasında mağduriyetim için gerekli tazminat davasını açmaya hazırlanıyorum. Şuanda avukat aramaktayım, daha önce bu tür ösym için itirazlar ile ilgilenmiş avukat bulmam gerekiyor ki bir sonuç alabileyim.

  Bir sitede okumuştum adamın birinin puanı 67 geliyor, dilekçe gönderiyor ama bir hata bulunamadı cevabı geliyor. Sonrasında mahkemeye başvuruyor ve hata olduğu tesbit ediliyor, davayı kazanıyor ve puanı 92ye çıkartılıyor. (ne kadar doğrudur bilemem ama ben sonuna kadar haklarımı kullanacağım)

 • ya ben 70 olsun razıyım 🙂 ama 14 ocaktan önce belli olsun

 • malesef, halen bir cevap gelmedi ösym’yin telefonunu aradım, 20 gün dilekçe hakkı var mutlaka bir cevap dönülür dediler…

 • merhaba turgut hocam benimde 14 doğrum yanlış görünüyor dilekçemi gönderdim cvp bekliyorum siz dava açarım demişsiniz avukat bulursanız banada söylemrisiniz rica etsem bende dava açmayı düşünüyorum çok emek harcadım sınav için katipliğe başvuramıyorum osym nin yanlışı yüzünden inş.istedğimiz cvp en kısa zamanda gelir.

 • hüseyin bey benimde dilekçeme cevap gelmedi, birkaç forum sitesinden inceledim de dilekçelerine cevap gelen arkadaşlar var.

  “Cevap kağıdınız incelenmiştir ancak herhangi bir hata blunamamıştır” gibi cevap alanlar olmuş. Pek bi umudum kalmadı açıkcası. :S

 • binde bidaha gönderirim yoksa kendimden süphe etmm gerek

 • ygs sınavında tc kimlik numaralarımız görevliler tarafından sildirildi. sınavımızın geçersiz olma ihtimali varmış. bu nedenle ösym ye dilekçe göndermemiz gerekiyor. nasıl gönderebilirim. lütfen yardım edin.

 • ben dılekçeyi gonderdım osym ye gerı cevabını nasıl ogrene bılırımmm

 • merhaba arkadaşlar benımsorunumda ygs ıle ılgılı bende ortaya cıktıgı gıbı puanların yanlış hesaplandıgını dusunuyorum genel amaclı dilekçe ye sorunumuzu talep kısmına mı yazıyoruz bu konuda bılgılendırebılırsenız tekrar çok sevınırım teşekkürler

 • @fevzi
  dilekçeye cevap osym tarafından 2-3 ay sonra ancak gönderiliyor. Açıkcası dilekçe işide hikaye ! resmi süre 15 gün iken benim dilekçeme cevap 1.5 – 2 ay sonra geldi.

 • merhaba arkadaşlar ygs itiraz formunun üccretii nere ne şekılde yatırıyoruz cevap verırsenız çok sevınırım arkadaşlar

 • merhaba;arkadaşlar bende ygs itirazı için dilekçe yazdım ancak dilekçede evrak referans numarası 15 haneli,ancak aday işlemlerinde 15 haneli nasıl oluyor?bilgisi olan cevap verirse çok sevinirim , teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir