ÖSYM’ye Sınav Sonuçları İçin İtiraz Dilekçesi Göndermek

Kpss vb. sınavı sonuçlarının yeniden değerlendirilmesi, öğrenim durumunun değişmesi vb. durumlar için ösym’ye dilekçe gönderilebilir. (ÖĞRENCİ SEÇME ve YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞINA Bilkent / ANKARA)

Sınav sonuçlarına itiraz ve sonuçların tekrar değerlendirilmesi isteği için Genel Amaçlı Dilekçe Örneğinden faydalanacağız.

ÖSYM hazır olarak dilekçe örneğini sitesinde yayınlamış bu dilekçeyi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kpss başvuru klavuzunda yer alan genel amaçlı dilekçe örneğini de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken dilekçeyi yazıcıdan çıktı alıp gerekli alanları doldurarak ptt aracılığı ile ösymye göndermek. Genel amaçlı dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Benim sınav sonuçlarımda %99 bir yanlışlık olduğu için ben yarın bir dilekçe göndereceğim. Genel yetenek alanında 18-20 adet, genel kültür alanında ise 8-10 adet doğru sayım eksik görünüyor (toplamda 26-30 adet doğru sayım eksik !).

ÖSYM dilekçe hakkında sormak istediklerinizi konu altındaki yorum alanından belirtirseniz kısa sürede bilgim dahilinde sizlere yanıt vermeye çalışacağım.

local_offerevent_note Aralık 29, 2010

account_box Administrator


local_offer

59 thoughts on “ÖSYM’ye Sınav Sonuçları İçin İtiraz Dilekçesi Göndermek”

 • dikçeyi yazdım nerden ve nasıl göndercem yardımcı olur musunuz lütfenn!!

 • peki dilekçeyi cıkartım ösymnin hesabına felan para yatırmak gerekiyormu yoksa ptt direk gönderebiliyormuyuz. Hangi adrese gönderiyoruz onuda yazarmısınız acil olarak.Teşekkür ederim .

 • ben ayşemin salık 2011 ÖSYM sınav kağıdımın tekrar okunmasını istiyorum bilgilerinize arz ederim.

 • sayın öysm başkanımız benim soru kitapçığımda 20 ye yakın netim çıkmamış kitapçığımın tekrardan gözden geçirilmesini istiyorum saygılarımla………..

 • turgut abi ben şuan dilekçe gönderewmiyorum bana ne olur yardımcı olu………..

 • ygs itiraz dilekçesi on beş gün içnde belli olcak ve bu durum sonucunda lys kayıtlarıda yarın son buluo bu durum nsıl bi çözüme kavuşacak lys kayıt süresi uzarmı

 • ben henüz dilekçe yazmadım ve kafam çok karışık puanımın az geldiğini düşünüyorum acaba dilekçe yazmak için ne kadar zamanım var yani belli bir zaman içinde mi itiraz edebiliyoruz bunu öğrenmek istiyorum geç olmadıysa bnde dilekçe yazacağım bilgisi olan cevap yazabilir mi?

 • Bende 2011 ygs puanımın yalnış hesaplandığı kanısındayım.Bundan dolayı itiraz dilekçemi yazdım.Pazartesi günü ptt den aps ile itiraz dilekçemi göndereceğim.İtiraz dilekçeleri 27 mayısa kadar işleme alınacak.Konuyla ilgililenenler acele edin.

 • arkadaşalr ben gönderdim fakat 10 günü geçti ve halen bana dönen olmadı ve sistemde puanımla alakalı birşey değişmedi.. bu kadar zaman geçmesi doğal mıdır yoksa napabilirim ?? bu konu hakkında fikri olan var mıdır acaba ?

 • iyi günler bende ösym dilekçe gönderdim ama hala cvp gelmedi. ne yapabilirim sizce ben ve birçok arkadaşımın doğru ve yanlışları aynı oranda ne yapabilrim ya

 • mrb dilekçede sınav adı ve sınav dönemi kısımlarına tam olarak ne yazacağız?

 • Konuyu açtıktan sonra unutmuşum yazmayı. Arkadaşlar bende kpss için itiraz dilekçesi gönderdim ancak cevap 2,5 ay sonra geldi 🙂 Yani onlar cevap verdiğinde zaten tüm tercihler bitmişti…

  Kısacası dilekçe gönderip cevap beklemek yerine, umarım dilekçe gönderecek bir durumla hiç karşılaşmazsınız. 2-3 ay sonra dilekçeye cevap geldiğinde insanın morali bozuluyor. Hiç cevap vermeselerdi daha iyiydi. Zaten 2-3 ay geçiyor aradan tam unutuyorsunuz bi bakmışsınız postacı elinde bir zarfla geliyor. ÖSYM 🙂 Film gibi bir ülkeyiz. Koy koy izle.

 • arkadaşlar mrb bende ygs itiraz dilekçesi verdim ama sonucumda hala bi değişiklik yok ve yarın lys başvuruları bitiyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. sonucların ne zman belli olacagı hakkında bi bilginiz var mı ?

 • mrb benim puanım kpss puanım hesapladığımdan 7..8puan aşağısı geldi.ama emin de değilim.itirz dilekçesi yazıp yazmamakta karasızım.sizce ne yapmalıyım??

 • mrb 2012 de ygs ye başvururken öğrenim bilgilerimde yanlışlık oldu 2013de ygs ye başvurduğumda başvuru merkezine gidip düzeltebilirmiyim yoksa dilekçe yazmam gerekiyormu ne yapmam gerekiyor

 • merhaba ben az önce ygs sonucuma baktım ama maalesef barajı geçememişim bu ne demek oluyor,ben hesapladıgımda 45 net yapıyoru buda yaklaşık 250 puan yapar ama benim puanım 133 lütfen cevap kagıdımın yeniden degerlendirilmesini istiyorum:((((

 • Ne gariptir değil mi arkadaşlar… Biz bu sınav sonuçlarına itiraz ettiğimiz dönem, tam da fetönün soruları çaldığı zamanmış !

  Aradan yıllar geçti işin kokusu sonradan çıktı ortaya.
  Olan sadece emeklerimize oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir