Kyk Borç Sorgulama

KYK borcu olmayan öğrencimiz var mı? Açıkcası %99 cevap HAYIR olarak gelecektir.

Hepimizin öğrencilik döneminde KYK’ya borçlandığı, kredi aldığı zaman olmuştur. Alması kolay da KYK borçlarını ödemek günümüzde biraz sıkıntılı. Malum okul biter bitmez herhangi bir iş durumu maalesef ülkemizde MÜMKÜN DEĞİL.

Bir çoğumuz kyk borçlarımızı ödemekte sıkıntı çekiyoruz. Bunu yaklaşık 3 yıl öncesinde Öğrenim Kredisi 4 yılda ödenecek başlıklı konumuzda dile getirmiştik. Bir çoğumuz borçlarını taksitlendirdi ama doğru düzgün bir iş bulamama nedeniyle, borçlarımızı ödemedik ve halen kredi alan her 10 öğrenciden 8′ i DEVLETE BORÇLU…

KYK borçları kendiliğinden silinir mi ? Tabi ki hayır.

Ancak bir seçim olacak ya da herhangi X partisine bir oy gerekecek te bizim öğrencilerin borcu silinecek…  Kısacası bizler bu borcu bir şekilde ödeyeceğiz. KYK’ ya ne kadar borcunuzun olduğunu, Kredi Yurtlar Kurumunun, Kredi Geri Ödeme Sorgu Ekranı ‘ndan TC. kimlik numaranız ile sorgulayabilirsiniz.

Eğer TC. kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiyseniz;

kyk geri ödeme sorgu ekranı
kyk geri ödeme sorgu ekranı

bu şekilde borçlarınızın olup olmadığını gösteren sonuç sayfası karşınıza çıkacaktır. Ben kyk borcumu ödediğim için sayfada “ödenmemiş borcunuz bulunmamaktadır.” yazıyor. Dilerim hepiniz kyk borcunuzu sorguladığınızda bu şekilde bir ekran ile karşılaşırsınız.

KYK borç sorgulama ile ilgili sormak istediklerinizi konu altında yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir