ÖSYM’ye Sınav Sonuçları İçin İtiraz Dilekçesi Göndermek

Kpss vb. sınavı sonuçlarının yeniden değerlendirilmesi, öğrenim durumunun değişmesi vb. durumlar için ösym’ye dilekçe gönderilebilir. (ÖĞRENCİ SEÇME ve YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞINA Bilkent / ANKARA)

Sınav sonuçlarına itiraz ve sonuçların tekrar değerlendirilmesi isteği için Genel Amaçlı Dilekçe Örneğinden faydalanacağız.

ÖSYM hazır olarak dilekçe örneğini sitesinde yayınlamış bu dilekçeyi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kpss başvuru klavuzunda yer alan genel amaçlı dilekçe örneğini de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken dilekçeyi yazıcıdan çıktı alıp gerekli alanları doldurarak ptt aracılığı ile ösymye göndermek. Genel amaçlı dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Benim sınav sonuçlarımda %99 bir yanlışlık olduğu için ben yarın bir dilekçe göndereceğim. Genel yetenek alanında 18-20 adet, genel kültür alanında ise 8-10 adet doğru sayım eksik görünüyor (toplamda 26-30 adet doğru sayım eksik !).

ÖSYM dilekçe hakkında sormak istediklerinizi konu altındaki yorum alanından belirtirseniz kısa sürede bilgim dahilinde sizlere yanıt vermeye çalışacağım.

59 yorum “ÖSYM’ye Sınav Sonuçları İçin İtiraz Dilekçesi Göndermek”

 • Ne gariptir değil mi arkadaşlar… Biz bu sınav sonuçlarına itiraz ettiğimiz dönem, tam da fetönün soruları çaldığı zamanmış !

  Aradan yıllar geçti işin kokusu sonradan çıktı ortaya.
  Olan sadece emeklerimize oldu.

 • merhaba ben az önce ygs sonucuma baktım ama maalesef barajı geçememişim bu ne demek oluyor,ben hesapladıgımda 45 net yapıyoru buda yaklaşık 250 puan yapar ama benim puanım 133 lütfen cevap kagıdımın yeniden degerlendirilmesini istiyorum:((((

 • mrb 2012 de ygs ye başvururken öğrenim bilgilerimde yanlışlık oldu 2013de ygs ye başvurduğumda başvuru merkezine gidip düzeltebilirmiyim yoksa dilekçe yazmam gerekiyormu ne yapmam gerekiyor

 • mrb benim puanım kpss puanım hesapladığımdan 7..8puan aşağısı geldi.ama emin de değilim.itirz dilekçesi yazıp yazmamakta karasızım.sizce ne yapmalıyım??

 • arkadaşlar mrb bende ygs itiraz dilekçesi verdim ama sonucumda hala bi değişiklik yok ve yarın lys başvuruları bitiyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. sonucların ne zman belli olacagı hakkında bi bilginiz var mı ?

 • Konuyu açtıktan sonra unutmuşum yazmayı. Arkadaşlar bende kpss için itiraz dilekçesi gönderdim ancak cevap 2,5 ay sonra geldi 🙂 Yani onlar cevap verdiğinde zaten tüm tercihler bitmişti…

  Kısacası dilekçe gönderip cevap beklemek yerine, umarım dilekçe gönderecek bir durumla hiç karşılaşmazsınız. 2-3 ay sonra dilekçeye cevap geldiğinde insanın morali bozuluyor. Hiç cevap vermeselerdi daha iyiydi. Zaten 2-3 ay geçiyor aradan tam unutuyorsunuz bi bakmışsınız postacı elinde bir zarfla geliyor. ÖSYM 🙂 Film gibi bir ülkeyiz. Koy koy izle.

 • mrb dilekçede sınav adı ve sınav dönemi kısımlarına tam olarak ne yazacağız?

 • iyi günler bende ösym dilekçe gönderdim ama hala cvp gelmedi. ne yapabilirim sizce ben ve birçok arkadaşımın doğru ve yanlışları aynı oranda ne yapabilrim ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir